21:33 17/12/2019

1398

Реформа охорони здоров’я та вакцинація – справою давно час зайнятися СБУ. Думка доктора Комаровського

Реформа охорони здоров’я та вакцинація – справою давно час зайнятися СБУ. Думка доктора Комаровського

Реформа охорони здоровя та вакцинація – справою давно час зайнятися СБУ. Думка доктора Комаровського

 

Інтерв’ю найвідомішого дитячого лікаря України Євгена Комаровського щодо вакцинації та реформи в галузі охорони здоров’я: із вакцинацією в країні катастрофа, більше того до проблеми вакцинації необхідно залучати СБУ.

Повне інтерв’ю у виданні Ліга.нет.

- Прокоментуйте процес реформи охорони здоров'я України за останній рік, при новому міністрі.

- Розумієте, в основному ті реформи, які відбуваються - а ми тільки чуємо, що вони відбуваються - стосуються якихось правил і процесів закупівлі ліків. У цьому щось розуміють виключно юристи, виробники і продавці ліків. Тобто, йдеться про реформу в дуже вузькій зоні медицини, але чомусь саме на цій зоні зосереджена вся увага ЗМІ. Мабуть, оскільки мова йде про закупівлі, то саме тут криються всі інтереси, підводні камені, ресурси та фінансові потоки.

Тому ми повинні розуміти, що суспільство в цілому, та й медичне співтовариство зокрема зовсім нічого не розуміють в тому, які у нас відбуваються реформи в охороні здоров'я. Процесу комунікації уряду і суспільства не існує як такого. МОЗ з'ясовує стосунки з урядом, парламентським комітетом з охорони здоров'я і так далі, але комунікації з суспільством і зі ЗМІ немає. Це погано, але ми це констатуємо. Я на цю тему спілкувався з міністром і він визнає, що це так. Міністр із зав'язаними руками і вкрай вузьким діапазоном дозволених дій реформує то, не знаючи що, і йде туди, не знаючи куди. Так що реформ немає, я не можу їх оцінити. У моїй практиці їх немає, в практиці дільничного лікаря їх немає, у вашому житті їх теж немає - гробова тиша.

- Поясніть: що на ваш погляд відбувається з вакцинацією дітей в країні? Це невігластво батьків, корупція при закупівлі та неякісні вакцини, некомпетентність лікарів? Всі разом?

- Насправді це клубок проблем, який наростав протягом останніх 25 років, і я вважаю, що у форматі простого інтерв'ю розмотати цей клубок неможливо. Я подумую про те, щоб після свят приїхати до Києва і зібрати прес-конференцію, щоб розповісти людям про те, що відбувається. Кожен пункт, який ви назвали, дуже актуальний. У нас повна відсутність державної політики в галузі вакцинації, і проблеми із закупівлями - належний обсяг вакцин не закуповується кілька років. Проблема з медпрацівниками, які нічого не знають про вакцинацію, вкрай низька їх підготовка. Особливо у середнього медперсоналу, чиїми руками, власне, вакцинація і робиться. Коли медсестра, наганяючи жах каже: "Ви що, будете щеплюватися цією вакциною? !!" - Абсолютно зрозуміло, що 90% батьків скажуть "що ви, що ви, звичайно не будемо".

Але корінь зла криється в тому, що вакцинацію організовує держава, при цьому українці протягом усіх років незалежності перебувають у стані війни з державою. Всі державні інститути, які повинні нас лікувати, навчати, судити, охороняти, працюють не за людей, а за державу - і проти людей. Люди звикли, що нічого хорошого чекати від держави не можна. Тобто, методологічно процес вакцинації у нас приречений, оскільки він організується державою, а довіри до державних інститутів немає і в помині.

- Багатьох цікавить питання істерії навколо спалаху поліомієліту. Почалося все, якщо вірити Москалю (губернатор Закарпатської області) в Закарпатті - наскільки серйозна ця проблема?

- Поліомієліт ... Давайте забудемо про ті два випадки в Закарпатті, хоча, звичайно, Москаль, як головний імунолог країни, викликає в мені сумну посмішку. Давайте згадаємо, що у нас серед дітей першого року життя вакциновано від поліомієліту менше 20%. А взагалі - всього близько 50% дітей. Такого низького рівня щеплення немає в жодній країні світу, навіть в Африці. Як, при такому ставленні до вакцинації країна може взагалі говорити про те, що ми йдемо в Європу? Ми йдемо в Європу, але в середньовічну. Три роки не закуповували вакцину, і ситуація стала близька до катастрофічної. І коли нам давали безкоштовно вакцину, то давали не тому, що спалах, а тому що катастрофічно низький рівень вакцинації. А тут і спалах приспів.

Але тут же наші могутні "аналітики"-гомеопати придумали теорію змови, і сказали, що спалах поліомієліту організований спеціально, щоб реалізувати вакцину. Тобто 20% вакцинованих дітей першого року життя - недостатній для них привід, щоб кричати на весь світ: Біда! Катастрофа! Мене пригнічує це відсутність логіки у "експертів". Коли я бачу в Facebook посилання під грифом "реклама" на прес-конференцію професійних борців з щепленнями, яка називається "Вакцинація - геноцид українського народу", то я вважаю, що цим повинна займатися СБУ. Оскільки в країні реально катастрофа. Більше того, поліомієліт - це такі квіточки, що ви собі навіть уявити не можете. Тому що менше 50% дітей щеплені від дифтерії, а протидифтерійної сироватки - єдиного засобу лікування, у нас просто немає. Просто нуль ампул в країні. І якщо прийде дифтерія - ймовірність захворіти при зустрічі з бактерією близько 20% зі смертністю більше 5% ... І ось тоді в кожному дворі стоятимуть гробики, а ви будете буде бігати і кричати "дайте вакцину, дайте сироватку". Пам'ятаєте, як бігали за ліками проти грипу?

- Чому на ваш погляд, багато ліків в Україні дорожче, ніж в Росії, Білорусі, Польщі, країнах Балтії?

- Український народ - це народ рекордсмен за терпимістю. Порівняними з нами по терпимості тільки росіяни. З нами можна робити все, що завгодно - погано лікувати дітей, не закуповувати вакцини, перестати платити гроші за народження дитини - ми будемо терпіти. А коли "увірветься терпець" і ми вийдемо на площу, так по нашим головам на трибуну залізуть найвідвертіші, найбільш нахабні, безпринципні і горласті бандити, і ми знову їх виберемо нашими керівниками. У Білорусі дешевше ліки, але я не сказав би, що ми принципово відрізняємося від білорусів. Просто у "Батьки" є якісь внутрішні гальма, а у наших керівників гальм немає.

Фото: http://vilingstore.net

Інші інтерв’ю

17/12/2019 - 17/12/2019

Коротке інтерв’ю про короткий вік малого бізнеса в Україні. Думка бізнесмена

Коротке інтерв’ю про короткий вік малого бізнеса в Україні. Думка бізнесмена

читати повністю
Яйця Яценюка "або 50 мільярдів доларів інвестицій: що важливіше? Думка бізнесмена Євгена Платона

Яйця Яценюка "або 50 мільярдів доларів інвестицій: що важливіше? Думка бізнесмен...

читати повністю
У влади немає єдності – усе обертається довкола «спроб один одного підставити, «спалити» і зігрітися довкола цього полум’я». Думка Мустафи Найєма

У влади немає єдності – усе обертається довкола «спроб один одного підставити, «...

читати повністю
Влада розглядає Україну як бізнес-проект. Думка громадського діяча

Влада розглядає Україну як бізнес-проект. Думка громадського діяча

читати повністю
Реформа охорони здоров’я та вакцинація – справою давно час зайнятися СБУ. Думка доктора Комаровського

Реформа охорони здоров’я та вакцинація – справою давно час зайнятися СБУ. Думка...

читати повністю
«До всіх бізнесменів вже дібралися», або як патріоти вже стали не потрібними – інтерв’ю харківського бізнесмена

«До всіх бізнесменів вже дібралися», або як патріоти вже стали не потрібними – і...

читати повністю

Популярні iнтерв'ю

Коротке інтерв’ю про короткий вік малого бізнеса в Україні. Думка бізнесмена
Коротке інтерв’ю про короткий вік малого бізнеса в Україні. Думка бізн...

Коротке інтерв’ю про короткий вік малого бізнеса в Україні. Думка бізнесмена

 

Харківський бізнесмен, який має бізнес інтереси і далеко за межами України, негативно схаректеризував перспективу малого бізнесу на наступний рік. На своїй сторінці у  17/12/2019 дивитися все

Яйця Яценюка "або 50 мільярдів доларів інвестицій: що важливіше? Думка бізнесмена Євгена Платона
Яйця Яценюка "або 50 мільярдів доларів інвестицій: що важливіше? Думка...

Яйця Яценюка "або 50 мільярдів доларів інвестицій: що важливіше? Думка бізнесмена Євгена Платона.

 

Обозреватель у свої... 17/12/2019 дивитися все

У влади немає єдності – усе обертається довкола «спроб один одного підставити, «спалити» і зігрітися довкола цього полум’я». Думка Мустафи Найєма
У влади немає єдності – усе обертається довкола «спроб один одного під...

У влади немає єдності – усе обертається довкола «спроб один одного підставити, «спалити» і зігрітися довкола цього полум’я». Думка Мустафи Найєма

 

Видання  17/12/2019 дивитися все